четвер, 1 грудня 2016 р.

Про ВІЛ/СНІД: ще раз відверто

1 грудня Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе, своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. 
ВІЛ – це вірус, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати його захисних механізмів та розвитку СНІДу. В організмі людини ВІЛ проникає в імунні клітини, які містяться в крові. СНІД – це глибоке ураження імунної системи та її недостатність, спричинена ВІЛ.
        Після того як учені відкрили ВІЛ, вони почали шукати засоби боротьби з ним. Носії ВІЛ упродовж тривалого часу можуть почуватися здоровими, хоча відразу після інфікування спостерігаються ознаки, що нагадують застуду. Потім настає період, коли вірус себе не проявляє. Упродовж цього часу інфікована людина не підозрює, що в неї ВІЛ-інфекція. З часом вірус набирає сили, все більше руйнує імунну систему, і людина захворює на СНІД.
       Проміжок часу між інфікуванням і захворюванням у кожної людини різний (у середньому три-сім років). Що відбувається далі?
Організм людини втрачає здатність опиратися різним інфекціям – грипу, застуді та іншим. Унаслідок цього людина помирає не від СНІДу, а від тих інфекцій, яким не може протистояти.
Як ви повинні діяти, щоб захистити себе від ВІЛ-інфікування? 
Виставка-діалог "Про ВІЛ/СНІД: ще раз відверто" організована в читальній залі бібліотеки. Із учнями 7 класу Бучацької ЗОШ №1 проведено бесіду на дану тему.


ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ мінімальний.
       Ніколи не погоджуйтесь на пропозиції приятелів зробити татуювання чи пірсинг.
       Пам’ятайте: єдина людина, котра може вберегти вас від СНІДу – це ви самі!

Немає коментарів:

Дописати коментар